انتخاب بهترین جراح بینی یکی از مهمترین تصمیماتی محسوب می شود که باید در زمان قدم گذاشتن در مسیر آماده شدن برای عمل بینی توسط زیبا جو در نظرگرفته شود. بسیاری از جراحان به صورت آنلاین ، رزومه کاری و تجربه خود را در اختیار زیبا جویان و عموم قرار می دهند تا به آنها در گزینش جراح بینی منتخب و مطابق با سلائق خود ، کمک کنند. اما چگونه می توان در این راه درست ترین قدم را برداشت ؟ یک جراح بینی خوب در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا به عنوان یک جراح بینی خوب شناخته شود؟ در اینجا دکتر ضیغمی ، جراح بینی به شرح برخی فاکتورهای تاثیر گذار در انتصاب یک پزشک به عنوان بهترین جراح بینی می پردازد.

انتخاب بهترین جراح بینی یکی از مهمترین تصمیماتی محسوب می شود که باید در زمان قدم گذاشتن در مسیر آماده شدن برای عمل بینی توسط زیبا جو در نظرگرفته شود. بسیاری از جراحان به صورت آنلاین ، رزومه کاری و تجربه خود را در اختیار زیبا جویان و عموم قرار می دهند تا به آنها در گزینش جراح بینی منتخب و مطابق با سلائق خود ، کمک کنند. اما چگونه می توان در این راه درست ترین قدم را برداشت ؟ یک جراح بینی خوب در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا به عنوان یک جراح بینی خوب شناخته شود؟ در اینجا دکتر ضیغمی ، جراح بینی به شرح برخی فاکتورهای تاثیر گذار در انتصاب یک پزشک به عنوان بهترین جراح بینی می پردازد.

 • فاکتور شماره 1 : تجربه جراح

یکی از مشهورترین ضرب المثل هایی که به گوش همه ما خورده است ، این است : کار نیکو کردن از پر کردن است . جراحی بینی نیز از این امر مستثنی نمی باشد و قطعاً جراح بینی که تعداد جراحی های بیشتری در این زمینه انجام داده ، می تواند نتیجه بهتری را در مقایسه با یک جراح بینی آماتور خلق کرده و به عنوان بهترین جراح بینی شناخته شود. هرچه تعداد عمل های انجام شده به دست یک جراح بینی بیشتر باشد ، سطح مهارت او بالاتر می رود. به دنبال یک متخصص در جراحی بینی باشید ، نه جراحی که فقط گاهی اوقات این روند را انجام می دهد. تکنیک ها و روش های مورد استفاده به طور مداوم در حال پیشرفت هستند و شما نیاز به یک جراح در این زمینه دارید که با جدیدترین تکنولوژی ها در این خصوص آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین نتایج را در شما خلق نماید.

تکنیک های به کار گرفته شده توسط دکتر ضیغمی به عنوان یکی از بهترین روش ها برای عمل زیبایی بینی بوده و همچنین او در روندهای عمل بینی ، فاکتورهای مختلف را نیز مد نظر قرار می دهد. علاقه او به این حوزه از جراحی ، قطعاً در نتایج فوق العاده و عملکرد های چشمگیر خلق شده در هر یک از بیماران او جلوه گر می باشد.

 • فاکتور شماره 2 : شنونده خوب بودن

وقتی نوبت به انتخاب بهترین جراح بینی تهران می رسد ، سعی کنید متخصصی را انتخاب کنید که با صبر و حوصله به دغدغه ها و انتظارات شما از عمل بینی گوش داده و برای گفتگو با شما احترام قایل شود. شما به یک دکتر بینی نیاز دارید که یک طرح عمل بینی ویژه و سفارشی بر اساس خواسته ها و انتظارات شما را خلق کند. هیچ بینی کاملی وجود ندارد و رسیدن به یک نتیجه درمان ایده آل ، مستلزم همکاری نزدیک بین جراح و زیبا جو می باشد . جراح بینی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی کنید. جلسه مشاوره ، یک فرصت عالی برای ارزیابی کاندیدا های بالقوه  احتمالی قبل از انتخاب نهایی محسوب می شود.

از پرسیدن سوالات زیاد از جراح بینی ، احساس ترس یا خجالت نکنید . یک جراح بینی خوب ، قطعاً برای شنیدن حرف ها و کمک به شما ، مشتاق است . شما باید جراح  بینی را  انتخاب کنید که مایل است با شما ارتباط برقرار کند. همچنین باید با جراح خود در مورد گزینه های مختلف بحث کنید .

 • فاکتور شماره 3: مهارت در انواع عمل های بینی

جراح زیبایی بینی باید در تمام انواع عمل های بینی ، از جمله ، عمل بینی قومی ( ethnic ) و عمل بینی ترمیمی ( revision  ) مهارت داشته باشد تا بتواند به عنوان بهترین جراح بینی انتخاب شود. برای دستیابی به نتایج مطلوب ، مهارت در تمام تکنیک های مربوط به عمل بینی ، با توجه به متنوع بودن نیاز های هر زیبا جو ، الزامی است.

 • فاکتور شماره 4: بورد تخصصی جراح بینی

بورد تخصصی یکی از مهم ترین فاکتورها برای اطمینان از مهارت ها و تجربه مورد نیاز در جراح برای سپردن روند به دست او می باشد . جراح شما باید دوره های آموزشی مربوطه را سپری کرده باشد. جراحان دارای بورد تخصصی ، از به روز ترین و پیشرفته ترین تکنیک های این حرفه آگاه بوده و بخش عمده ای از عمر کاری خود را صرف کسب دانش و مهارت در این زمینه  نموده اند .

این فاکتورها تنها ویژگی هایی نیستند که باید بعنوان المان های تعیین کننده در انتخاب بهترین جراح بینی مد نظر قرار دهید ، بلکه ویژگی های مهم دیگری نیز هستند که باید به آنها نیز توجه داشته باشید. به دنبال جراحانی باشید که گالری عکس های بیماران عمل شده خود را به اشتراک می گذارند ، مقالاتی را در زمینه جراحی بینی منتشر کرده و عضو مجموعه های تخصصی جراحی بینی هستند. بهترین دکتر عمل بینی تا حد زیادی نقش تعیین کننده در نتایج عمل بینی شما دارد. برای این تصمیم مهم وقت بگذارید.

بهترین دکتر عمل بینی در تهران، پزشکی است که ، عمل بینی  را برای تحقق دو هدف، انجام می هد. نخست، وی این فرایند را با هدف بهبود شکل ظاهری بینی به انجام می رساند. هدف، خلق یک نتیجه زیباست که با سایر بخش های صورت در هماهنگی کامل باشد. ثانیاً این روند، بمنظور بهبود یافتن انسداد مجاری عبور هوا در بینی و خلق یک مسیر جریان هوا انجام می پذیرد که به واسطه آن بتوان تنفس آسان تری را  تجربه نمود. در بیشتر موارد بهترین جراح بینی ، فرایند زیبایی ( بهبود شکل ظاهری بینی ) و فرایند فانکشنال ( بهبود مجاری تنفسی از راه بینی ) را بعنوان جنبه های مورد تمرکز در فرایند عمل بینی، به طور همزمان، در طول یک پروسیجر، تحت درمان قرار می دهد.

پیامدهای عدم انتخاب جراح بینی خوب

زمانی که با جنبه های مختلف عمل بینی و به طور کلی فرایند آن آشنا می شویم ، می بینیم که این پروسیجر ، یک پروسیجر جراحی بسیار حساس می باشد که در آن ، صحبت از تغییرات میلی متری در میان است. به این معنی که حتی کوچک ترین ایرادات ، می تواند بدشکلی و مشکلات فانکشنال قابل ملاحظه ای را بوجود آورد. عمل بینی در واقع یک جراحی مینیاتوری است که ظرافت ، نگاه هنری ، برخورداری از دامنه علمی جامع در حوزه عمل بینی و احاطه کامل به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا ، ویژگی های اجتناب ناپذیر یک جراح بینی خوب محسوب می شوند. کوتاهی در تحقیق برای یافتن یک دکتر عمل بینی خوب ، علاوه بر اینکه می تواند ایراداتی را در شکل ظاهری بینی تان بر جای گذارد ، ممکن است مشکلات فانکشنال را نیز موجب شده و شرایطی را بوجود آورد که بینی شما نتواند وظیفه خود یعنی فرایند تنفس را به خوبی انجام دهد.

بهترین جراح بینی ، در طول جلسه مشاوره به چه سوالاتی از سوی بیمار خود پاسخگو است ؟

در طول جلسه مشاوره ، در طول فرایند انتخاب بهترین جراح بینی تهران ، لازم است سوالاتی را از جراح بینی بالقوه خود بپرسیم. برخی از این سوالات به شرح زیر می باشد:

 1.  آیا شما در جراحی بینی ، بورد تخصصی دارید؟
 2. آیا می توانم آرشیو عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران شما را نگاه کنم؟
 3.  آیا من داوطلب خوبی برای رینوپلاستی هستم؟
 4.  برای انجام عمل بینی من ، چه تکنیکی را پیشنهاد می کنید ؟ رینوپلاستی به روش باز یا بسته؟
 5.  چند درصد از بیماران شما ، تحت عمل بینی ترمیمی قرار گرفته اند؟
 6.  اگر عمل بینی ترمیمی مورد نیاز باشد ، چه گزینه هایی برای من مناسب است؟
 7. دوره ریکاوری من چگونه خواهد بود؟
 8. برای تضمین دستیابی به بهترین نتیجه از رینوپلاستی ، چه اقداماتی را توصیه می کنید؟
 9. آیا شما از تکنیک شبیه سازی کامپیوتری برای مشاهده پیش فرضی از تغییراتی که قرار است در بینی من اتفاق بیافتد ، استفاده می کنید؟
 10.  آیا اهداف زیباشناختی من ، منطقی است؟

بهترین جراح بینی - دکتر ضیغمی

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بینی استخوانی که با توجه به ویژگی های خاص خود به این نام خوانده می شود ، تحت تکنیک های ویژه و متفاوت با عمل بینی گوشتی ، تحت درمان قرار می گیرد. بینی استخوانی ، به داشتن پوست نازک ، معمولاً قوز بر روی پل بینی و بافت غضروفی قوی ، شهرت دارد. ویژگی های پوست نازک و بافت غضروفی قوی ، یک مزیت در بینی استخوانی محسوب می شود ولی این همیشه بدان معنا نیست که عمل بینی استخوانی ، یک پروسیجر ساده است. نازک بودن پوست ، خود می تواند یک چالش در فرایند رینوپلاستی به شمار آید. همانطور که قبلاً اشاره شد ، عمل بینی ، یک فرایند مینیاتوری است که جزئی ترین تغییرات در چارچوب داخلی آن ، نمود خارجی پیدا می کند. در اجرای فرایند عمل بینی استخوانی ، جراح ، تکنیک هایی را بر می گزیند که نهایتاً یک نتیجه تحسین بر انگیز از عمل بینی ، خلق شود.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بینی گوشتی یکی از انواع بینی است که به داشتن پوست ضخیم ، بافت غضروفی ضعیف و غدد چربی فراوان بر روی پوست شناخته می شود. اگر بینی گوشتی دارید و قصد دارید تحت عمل بینی قرار گیرید ، باید بدانید که داشتن انتظارات منطقی ، جزو لاینفک محسوب می شود. یک بیمار با بینی گوشتی نمی تواند از جراح خود انتظار داشته باشد که مدل بینی فانتزی را بر روی بینی او اجرا کند. حتی بهترین جراحان بینی نیز در عمل بینی گوشتی با محدویت هایی روبرو هستند.

در عمل بینی گوشتی ، بهترین جراح بینی تهران با اجرای تکنیک هایی از قبیل گرافتینگ به تقویت بافت غضروفی بینی اقدام کرده و تکنیک هایی را برای نازک کردن پوست ، با هدف خلق شرایطی برای نمایان شدن تغییرات ایجاد شده در چارچوب بینی ، به کار می بندد. به طور کلی ، عمل بینی گوشتی در مقایسه با عمل بینی استخوانی ، اندکی چالش برانگیز تر بوده و اگر بینی گوشتی دارید ، دقت عمل خود را در انتخاب جراح ، بالاتر ببرید.

هزینه عمل بینی توسط بهترین جراح بینی

عمل زیبایی بینی یک جراحی زیبایی رایج در سراسر جهان است. بر اساس آمارهای بین المللی ارائه شده ، عمل بینی جزو برترین و پر استقبال ترین جراحی هایی است که هر ساله در نقاط مختلف دنیا انجام می شود. ایران نیز جزو کشورهای موفق در این زمینه بوده و با توجه به همین موضوع  افراد بسیاری برای عمل بینی به ایران سفر کرده و این آمار رو به افزایش است. توجه به این نکته ضروری است که امکانات به کار گرفته شده در کلینیک های تخصصی و مراکز جراحی بینی  ، مهارت جراح ، وسعت پیچیدگی عمل بینی و برخی فاکتورهای دیگر، در تعیین قیمت نهایی عمل بینی، تاثیر گذار و تعیین کننده می باشند. اگر قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارید ، منطقی است که ایران را در راس لیست گزینه های خود قرار دهید.

بهترین جراح بینی دکتر آتوسا ضیغمی

یک دکتر عمل بینی خوب از چه تکنیک هایی استفاده می کند ؟

بهترین جراح بینی با توجه به نیاز های بینی هر زیباجو ، از تکنیک های مختلف استفاده می کند. او در ابتدا صورت شما را ارزیابی کرده و در مورد تغییرات مورد انتظار با شما صحبت می کند. پس از آن ، یکی از روند های زیر را برای خلق بینی مطلوب شما پیشنهاد می نماید:

 • تکنیک عمل بینی باز

در طی این عمل ، بهترین جراح بینی تهران یک برش کوچک در زیر نوک بینی ، بین سوراخ های بینی ایجاد می کند. در این شرایط ، ساختارهای بینی به راحتی قابل دسترسی خواهند بود. این تکنیک بیشتر به افرادی توصیه می شود که تغییر گسترده ای در بینی آنها مورد نیاز  می باشد.

 • تکنیک عمل بینی بسته

در این دستاورد ، پزشک برش هایی را در داخل سوراخ بینی ایجاد می کند. زیباجویانی که ساختار بینی آنها به تغییرات جزئی نیاز دارد می توانند از این تکنیک بهره ببرند. خوشبختانه بعد از تکنیک عمل بینی بسته هیچ گونه زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی ماند.

 • تیپ پلاستی

در این تکنیک عمل بینی ، بهترین جراح بینی فقط نوک بینی را بدون تغییر در ساختارهای دیگر این اندام ، تغییر شکل می دهد. او می تواند از تکنیک باز یا بسته برای عمل زیبایی بینی زیبا جوی خود استفاده کند

سبک ها و مدل های بینی

بر اساس ویژگی های صورت ، انتظارات و اهداف شما ، بهترین جراح بینی ، مدل بینی مناسب را توصیه می کند. مدل ها و سبک ها یا استایل های بینی به سه گروه تقسیم می شوند:

 • بینی طبیعی
 • بینی نیمه فانتزی
 • بینی فانتزی

بهترین جراح بینی با استفاده از این استایل ها سعی می کند نتایج عمل بینی را برای بیماران خود بهتر تشریح و قابل درک نماید. بینی طبیعی جزو استایل هایی است که اکثر افراد آن را ترجیح می دهند و دوست دارند. البته برخی دیگر هم دوست دارند بینی آنها به سمت بالا بوده و شبیه به عروسک زیبای باربی باشد. این سبک بینی ، بینی فانتزی یا عروسکی نامیده می شود.

عکس های جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی

مدت زمان مورد نیاز برای عمل بینی

بسته به میزان و دامنه پیچیدگی عمل بینی ، روند رینوپلاستی بین یک تا چند ساعت متغیر است. این روند یک درمان سرپایی محسوب شده و بعد از تکمیل آن می توانید مرکز درمان را به مقصد منزل خود ترک کنید. بیماران چند روز بعد از عمل بینی می توانند سفر هوایی داشته باشند؟ به طور کلی بسته به نظر بهترین جراح بینی در مورد هر بیمار ، بیماران می توانند پس از 5 تا 7 روز پرواز هوایی خود را انجام دهند. با در نظر گرفتن و بررسی سلامت جسمانی بیمار و روند بهبود او ، پزشک می تواند زمان مجاز برای سفر هوایی را اعلام کند.

مزایای جراحی بینی در ایران زیر نظر بهترین جراح بینی تهران چیست ؟

 • تجربه بالا : بدون شک جراحان بینی ایرانی جزو مجرب ترین جراحان بینی در جهان هستند و تقریبا 95 درصد افرادی که در ایران جراحی بینی انجام می دهند، از نتیجه نهایی رضایت دارند
 • قیمت مناسب : قیمت عمل بینی در ایران در مقایسه با سایر کشورها کمتر است. این پایین بودن هزینه و ارائه امکانات بسیار خوب در مراکز درمان و برخورداری از کادرهای با تجربه و مجرب ، زیباجویان بسیاری را به سوی این کشور به عنوان قطب عمل بینی جلب نموده است.

یک دکتر عمل بینی خوب در تهران ، چه مشکلاتی را در بینی بیماران خود درمان می کند ؟

 • شکستگی های بینی
 • زمانی که بینی دچار انحراف بوده یا کج است.
 • قوز روی پل بینی
 • فرورفتگی های روی بینی
 • بینی که نوک آن بسیار ضخیم، گرد یا ناهموار است.
 • ترمیم بینی و لبی که در پی عمل بی کیفیت اولیه، دچار مشکلاتی از قبیل شکاف لب یا سوراخ شدگی بینی شده است.

شبیه سازی کامپیوتری، یکی از خدمات بهترین جراح بینی

شبیه سازی کامپیوتری، تکنولوژی پیشرفته ای است که می تواند ایده ای در خصوص شکل بینی شما بعد از عمل بینی را ارائه دهد. شبیه سازی پروفایل یا نیمرخ بینی را می توان به راحتی با سیستم های مختلف انجام داد. ولی نمای جلو، چیزی است که شبیه سازی آن اندکی دشوار بوده و همیشه کیفیت مورد نظر را به دست نمی دهد. به خاطر داشته باشید که گاهی نتیجه عمل، متفاوت با آن چیزی است که در طراحی کامپیوتری برای شما ترسیم شده است. با بهره مندی از هنر و علم دکتر ضیغمی و سپردن عمل به دستان ماهر بهترین جراحی بینی تهران ، می توانید این رویا را به واقعیت تبدیل کنید.

رضایت مراجعه کننده از نتیجه عمل بینی توسط بهترین جراح بینی تهران

بهترین سن عمل بینی از نظر بهترین جراح بینی تهران

مطالعات نشان داده اند که حداقل سن برای قرار گرفتن تحت عمل بینی، 17 سالگی می باشد. در این سن، ساختارهای استخوانی در صورت، به رشد کامل خود رسیده و شکل اسکلت استخوانی صورت بعد از این سن، تغییر چندانی نخواهد کرد. قرار گرفتن تحت عمل ، در رده های سنی کمتر از 17 سال، بسیار نادر است. در صورت لزوم انجام عمل در سنین پایین، پزشک در خصوص نیاز به تکرار عمل بینی و انجام عمل بینی ثانویه، در سال های آتی، به شما اطلاع رسانی خواهد کرد. اگر یکی از دلایل زیر، در شما وجود داشته باشد، داوطلب مناسبی برای قرار گرفتن تحت عمل به دست بهترین جراح بینی در تهران ، محسوب خواهید شد:

 • مدتی است به فکر بهبود بخشیدن چهره تان می باشید.
 • آسیب دیدگی یا عفونت، در طول 12 ماه گذشته، شکل بینی شما را تغییر داده است.
 • از یک مشکل مادرزادی مثل پارگی کام رنج می برید و اکنون به سن 17 سالگی رسیده و می خواهید این مشکل مادرزادی را درمان کنید.
 • تاثیرات ناشی از بالا رفتن سن، شکل بینی شما را تغییر داده و احساس می کنید نوک بینی تان آویزان شده است.
 • تنفس از راه بینی برایتان دشوار بوده و مداخلات پزشکی را می طلبد.

تکنیک مورد ترجیح بهترین جراح بینی در تهران چیست ؟

عمل بینی با تکنیک بسته، یکی از پروسیجرهایی است که به واسطه آن می توان از بهترین عمل بینی بهره مند شد. این روند که تحت عنوان پروسیجر اسکارلس هم نامیده می شود، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد. در این فرایند، تمام برش ها در داخل سوراخ های بینی، بر روی مخاط بینی ایجاد می شود. جراح، برش های جداگانه ای را در سوراخ های چپ و راست بینی ایجاد می کند. یکی از مزیت های این فرایند، حداقل تهاجمی بودن آن بوده و تورم کمتری را بر جای می گذارد.

این پروسیجر می تواند شکل طبیعی را در بینی خلق کرده و آناتومی این اندام را در صورت بیمار، بهبود بخشد. همچنین این فرایند قادر است بدون تغییرات شدید، نسخه ای از بینی شما را که کانتور زیبایی در آن خلق شده و شکل طبیعی را به بینی شما داده است، ارائه نماید. هیچ بیماری دوست ندارد آثار عمل، در بینی او قابل مشاهده باشد. عمل بینی بسته، می تواند بینی را خلق کند که به هیچ عنوان علائم و آثار عمل در آن دیده نمی شود و هیچگونه اثری از برش بیرونی در آن وجود ندارد.

✨ پیام رضایت بیمار عزیز از نتیجه عمل بینی دکتر آتوسا ضیغمی

بهترین جراح بینی

جراح بینی از کدام تکنیک بیهوشی برای عمل بینی استفاده می کند ؟

یک دکتر عمل بینی خوب در تهران می تواند جراحی بینی را تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی انجام دهد. ایشان با در نظر گرفتن شرایط هر بیمار ، یعنی سطح سلامتی جسمانی او ، میزان تغییرات موردنیاز ، سطح استرس و اضطراب و البته خواسته خود بیمار ، در نهایت جمع بندی لازم را انجام داده و تشخیص می دهد که عمل بینی با بی حسی موضعی انجام شود یا بیهوشی عمومی. لازم است متقاضی تصمیم گیری در این امر را به جراح بینی بسپارند.

در جلسه مشاوره ، بهترین جراح بینی به توضیح و بررسی چه مواردی می پردازد ؟

شایان ذکر است که قبل از عمل حتما بایستی با یک جراح بینی خوب در تهران مشاوره داشته باشید. در این جلسه مشاوره ، جراح هم از لحاظ پزشکی و هم به لحاظ روانی متقاضی را ارزیابی می کند. ایشان از نظر پزشکی بررسی می کند که فرد به بیماری زمینه ای مبتلا هست یا خیر ، به چه داروهای شیمیایی یا گیاهی حساسیت دارد ، پیش از این عمل جراحی چه درمانی چه زیبایی انجام داده است یا نه و اینکه آیا تا به الان تحت روند درمانی خاصی قرار گرفته است. بدین نحو متوجه می گردد که مراجعه کننده تا چه حد به لحاظ فیزیکی و جسمانی برای عمل بینی آماده است.

شاید برایتان این پرسش بوجود آید که بررسی به لحاظ روانی چه ارتباطی به جراحی بینی دارد ؟ بهترین جراح بینی تهران باید مطمئن گردد که فرد در صحت و سلامت کامل عقلی تصمیم به عمل کردن بینی خود گرفته است. چرا که اگر این تصمیم در نتیجه وجود یک مشکل روانی خاص به انجام رسیده باشد احتمال اینکه فرد پس از عمل از نتیجه پشیمان گردد یا ابراز نارضایتی کند ، بسیار زیاد است ؛ حتی در صورتی که نتیجه بدست آمده نرمال و قابل قبول باشد. بنابراین پزشک می خواهد مطمئن شود که فرد با آگاهی درست از وضعیت خود و عمل مورد نظر تصمیم گیری کرده است. همچنین آمادگی ذهنی به بیمار کمک می کند که موارد توضیح داده شده از سوی دکتر را ، که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم ، به درستی متوجه می شود . این موارد عبارتند از :

 • مراقبت های بعد از عمل بینی
 • عوارض عمل کردن بینی
 • هزینه عمل بینی
 • تکنیک جراحی
 • نوع بیهوشی