عمل بینی بسته ریکانستراکشنال روندی است که در واقع بینی را بازسازی و ترمیم می کند . در برخی از بیماران این بازسازی ، یک روند بسیار ساده بوده و در برخی بیماران ، پیچیده می باشد و گاهی کل ساختار بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. در هر صورت ، تخصص وسیع جراح بینی در عمل بینی ، جهت دستیابی به نتایجی مطلوب ، نقش پر رنگی را ایفا می کند. به کمک این متد مدرن و کم تهاجم رینوپلاستی که توسط دکتر ضیغمی برای عمل های اولیه و حتی ثانویه نیز به انجام می رسد ، نتایج فوق العاده خلق می گردد. برای آشنایی با مزیت های این پروسه حتما ادامه مطلب را تا پایان مطالعه کنید

عمل بینی بسته

مشکلاتی که میتوان با عمل بینی بسته ریکانستراکشنال اصلاح کرد

 • رشد ناقص ساختارهای بینی

 • استخوان بینی نامتقارن

 • توده غیر طبیعی در بینی

 • بیماریهایی که باعث تغییرات ساختاری در بینی می شوند

 • انسداد بینی

 • ضایعات ناشی از سرطان پوست

 • آسیب ناشی از وارد آمدن ضربه بینی

 • سپتوم انحرافی

 • نقایص مادرزادی

 • شکاف در کام

شایان ذکر است که گاهی اوقات یک سپتوپلاستی ساده ، برای اصلاح انحراف تیغه بینی ، تنها روند مورد نیاز بوده و عمل زیبایی اضافی مورد نیاز نمی باشد. ولی در برخی موارد که بیمار مایل است از مزایای تکنیک های کاربردی و زیبایی بهره مند شود ، می توان به جای انجام دو عمل جداگانه و دو دوره بهبودی مجزا ، این مشکلات را در طول روند عمل بینی بسته ریکانستراکشنال درمان نمود. دکتر آتوسا ضیغمی ، بهترین جراح بینی بسته در تهران که تبحر خاصی در جراحی بینی بسته دارند در مقاله زیر توضیحات جامعی در مورد این نوع عمل ارائه می دهند. اگر متقاضی جراحی هستید ، حتما مطلب را مطالعه کنید.

مزایای عمل بینی به روش بسته

آیا میتوان هر نوع بینی را به روش بسته جراحی کرد ؟

اگر مطالب را تا به اینجا مطالعه کرده باشید ، دریافتید که تکنیک عمل بینی بسته دکتر آتوسا ضیغمی در عین کم تهاجم بودن ، بسیار کارآمد است. ممکن است شنیده باشید که روش بسته تنها برای عمل کردن بینی هایی مناسب است که پیچیدگی و مشکلات کمتری دارند. اما تحت نظر دکتر آتوسا ضیغمی ، رینوپلاستی بسته برای هر نوع بینی با هر میزان مشکلی قابل انجام است.

در عمل بینی استخوانی که باید قوز شدید برطرف گردد ، انحراف سپتوم بهبود پیدا کند و اندازه بینی کوچکتر شود ، همه موارد مذکور با اتخاذ متد عمل بینی بسته ، قابل درمان هستند.

یا حتی طی عمل بینی گوشتی که بخاطر پوست ضخیم آن ها ممکن است چالش هایی به همراه داشته باشد ، جراح به کمک عمل به روش بسته می تواند هرگونه اصلاحی را بر روی بینی پیاده سازی کند.

شاید در گذشته جراح بینی بسته محدود به برخی از کیس های درمانی می شد ، اما امروزه بخاطر پیشرفت و توسعه های به عمل آمده در حوزه جراحی بینی ، متد بسته بی شک به یکی از کاربردی ترین تکنیک ها مبدل شده که مزایای بسیاری به همراه دارد.

مشاوره برای جراحی بینی بسته ریکانستراکشنال

در طول مشاوره ، پزشک ابتدا اطلاعات آناتومیکی بینی شما را جمع آوری می کند تا بتواند همه مشکلات مربوط  زیبایی و عملکرد بینی را درک نماید. سپس ، با ترکیب نمودن اهداف و تخصص حرفه ای خود ، یک برنامه درمانی سفارشی را ترسیم می کند تا نتایج زیبایی ، کاربردی و ماندگار از عمل بینی بسته ریکانستراکشنال شما را به دست آورد.

در طول مشاوره ، هدف اصلی جراح ، اطمینان از کسب اطلاعات کامل در مورد وضعیت فعلی بینی و همچنین گزینه های آتی شما می باشد. به این ترتیب ، هر تصمیمی که می گیرید در صورت مبتنی بودن بر اگاهی کامل ، به شما کمک می کند تا در آینده ، از نتیجه درمان خود اعتماد به نفس بیشتری را به دست اورید. مشاوره با دکتر ضیغمی بعنوان یکی از بهترین جراحان عمل بینی بسته ریکانستراکشنال در تهران ، این فرصت شایسته را  به شما می دهد تا گام موفقی در خصوص تصمیم برای عمل زیبایی بینی خود بردارید.

ایمنی جراحی بینی بسته ریکانستراکشنال

روش عمل بینی بسته با تکنیک ریکانستراکشنال ، برخلاف متدهای دیگر ، بسیار کم تهاجم می باشد. بدین معنا که نیازی نیست بیماران نگران وقوع عارضه های خطرناک باشند. طی این متد که ساختار بینی به طور کامل بازسازی می گردد ، در صورت نیاز به پیوند بافت غضروفی ، از همان غضروف های ساختمان بینی استفاده می شود ؛ به جای آن که از دیگر نقاط بدن مثل گوش و دندان ها بافت پیوندی برداشته شود. از این بابت با توجه به اینکه غضروف پیوندی از بافت زنده بوده و جنس مشابه با بافت های ساختار بینی را دارد ، جریان خون بهتری را در موضع ایجاد کرده و  مانع از پیدایش عارضه می گردد. بدین ترتیب در عین حال که ایرادات موجود برطرف شده ، بینی به حالت دلخواه فرم می گیرد.

دیگر وجه تمایز عمل بینی بسته ریکانستراکشنال با تکنیک های قدیمی ، تقویت کردن ساختار بینی است. در نتیجه احتمال تخریب ساختار پس از عمل به صفر می رسد و جای برای نگرانی در این خصوص باقی نمی گذارد. جراح بینی با بهره گیری از این متد قادر است بینی هایی با ریسک بالا را به بهترین شکل جراحی کند ، بدون آن که مشکلی در عمل تنفس ایجاد گردد و همزمان نیز فرم زیبایی را برای بینی خلق سازد. پس نتیجه گرفته می شود که با جراحی بینی به روش ریکانستراکشنال عارضه و خطری بیمار را تهدید نخواهد کرد و با مراجعه به بهترین جراح بینی به بهترین نتیجه از رینوپلاستی خواهند رسید.

چه زمانی عمل بینی بسته ریکانستراکشنال توصیه میشود؟

هنگامی که عمل اولیه دماغ نیاز به ترمیم داشته باشد ، جراحی بینی به روش بسته ریکانستراکشنال ، الزامی می شود. این نوع جراحی زمانی انجام می شود که عمل اولیه در خلق فرم یا عملکرد صحیح بینی موفق ظاهر نشده باشد. در طول مشاوره رینوپلاستی به روش بسته ریکانستراکشنال ، شما و جراح به طور کامل در مورد مراحل عمل قبلی صحبت خواهید کرد. این نوع جراحی  از نظر فنی چالش برانگیز است.

عوارض جانبی قابل انتظار برای عمل بینی بسته ریکانستراکشنال ، به مانند عمل اولیه می باشد . بهبودی در این عمل نیز به همان شکل بوده و  البته گاهی می توان کبودی کمتری را انتظار داشت. پس از برداشتن آتل یا اسپلینت در عرض یک هفته ، دوباره می توانید به محل کار خود بازگردید اما به مدت حدوداً دو تا سه هفته باید از انجام هر گونه فعالیت سنگین خودداری کنید.

مدت انتظار برای انجام جراحی بینی بسته ریکانستراکشنال

دکتر ضیغمی توصیه می کند که حداقل 10 تا 12 ماه پس از جراحی زیبایی بینی اولیه برای انجام تکنک جراحی بسته ریکانستراکشنال ، منتظر بمانید. هدف از سپری شدن این دوره انتظار ،  برطرف شدن کامل تورم بر جای مانده از رینوپلاستی اولیه و آشکار شدن نتیجه نهایی آن می باشد.

چه کسی کاندیدای خوب برای عمل بینی بسته ریکانستراکشنال است ؟

تغییر شکل یا ساختار داخلی بینی می تواند یک تغییر بزرگ در زندگی فرد ایجاد نموده و بر اعتماد به نفس و رفاه عمومی او تأثیر بسزایی بگذارد. متأسفانه شرایطی مانند عدم تجربه جراح یا بروز مشکلاتی در روند بهبودی بیمار می تواند باعث شود که اختلالاتی در نتیجه پیش بینی شده از عمل اتفاق افتاده و در نهایت ، ناخشنودی و عدم رضایت و گاهی نا امیدی ، نتیجه این همه انتظار باشد. خوشبختانه جراحی بینی بسته می تواند جنبه های زیبایی که در جراحی زیبایی بینی اولیه حاصل نشده است و مشکلات عملکردی بینی را که با جراحی اولیه برطرف نشده ، رفع نماید. اغلب زنان و مردان در هر گروه سنی می توانند برای دستیابی به اهداف برآورده نشده خود از عمل زیبایی اولیه ، برای بهره مندی از عمل بینی بسته در تهران به جراح ماهر و با تجربه مراجعه کنند. اگرچه هر کسی که از نتیجه عمل دماغ قبلی ناراضی است ، می تواند متقاضی این نوع عمل باشد ، ولی اکثر بیمارانی که تحت جراحی بینی بسته  قرار می گیرند از یک یا چند مورد از موارد زیر رنج می برند:

 • نوک بینی کج
 • سوراخ های بینی رو به بالا
 • مشکلات تنفسی

عمل بینی بسته به علت وجود جای زخم های باقی مانده از جراحی دماغ اولیه و وجود غضروف کمتر در بینی ، معمولاً پیچیده تر می باشد.این عمل معمولاً به صورت سرپایی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در صورت امکان ، از الگوهای برش مشابه با الگوهای برش رینوپلاستی اولیه استفاده می شود تا احتمال ایجاد زخم اضافی ، کاهش یابد.

چگونه برای عمل بینی بسته آماده شویم ؟

در مرحله آماده شدن برای عمل از شما خواسته می شود تا اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تست های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید.
 • مصرف برخی از داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنید را متوقف کرده و دوز برخی از آنها را طبق دستور پزشک تغییر دهید.
 • مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و برخی مکمل ها را به دلیل تاثیر آنها بر روی افزایش احتمال خونریزی، متوقف کنید.
 • در صورت استعمال سیگار یا مصرف مشروبات الکلی، مصرف آنها را قبل از روند ترک کرده و ترک مصرف را تا بعد از روند، ادامه دهید.

در طول دوره بهبودی چه انتظاری باید داشت ؟

عمل بینی بسته یک جراحی پیچیده پلاستیک صورت بوده و شامل تغییر شکل بینی بیمار برای بهبود زیبایی ظاهری پس از عمل رینوپلاستی قبلی که نتایج مطلوبی را ارائه نکرده است ، می باشد. این روند می تواند بهبود عملکرد بینی بیمار را در صورت آسیب دیدگی آن در روند قبلی، خلق نماید. برای بیمارانی که به دنبال جراحی بینی بسته هستند ، انتخاب یک جراح مجرب و آموزش دیده در تهران که تلاش خود را بر روی خلق بهترین نتایج از عمل برای بیماران متمرکز می نماید ، یک قدم مهم محسوب می شود.

 • ریکاوری

مانند یک عمل دماغ اولیه ، دوره ریکاوری برای بیماران مختلف ، متفاوت است. به طور معمول حداقل یک سال طول می کشد تا بیمار بتواند نتایج کامل عمل جراحی را مشاهده کند. البته ، مواردی وجود دارد که در آن مشاهده نتایج کامل درمان به دو سال زمان نیاز خواهد داشت.

بیمار جراحی بینی بسته ، دستورالعمل هایی را برای سپری کردن دوره ریکاوری در روزها ، هفته ها و ماه های پس از درمان دریافت می کند. به عنوان مثال ، پزشک به او توصیه می کند تا در روزهای بعد از عمل تا آنجا که ممکن است سر خود را بالا نگه دارد. این امر می تواند به کاهش درد و تورم بعد از عمل کمک به سزایی کند.

هر چند روند عمل بسته بینی مشکل است. ، ولی خوشبختانه به علت حس مسئولیت و تعهد جراح خوب عمل بینی بسته در تهران ، بیمار همیشه همراهی او را در کنار خود احساس کرده و در صورت بروز هر گونه دغدغه مرتبط می تواند با پزشک خود تماس بگیرد.

با پیشرفت بهبودی عمل ، ظاهر صورت بیمار به تدریج بهبود می یابد. در صورت موفقیت آمیز بودن عمل زیبایی بینی ، تناسب بین بینی با چشم ها ، گونه ها و سایر ویژگی های صورت به تدریج شروع به ظاهر شدن می نماید.

آیا عمل بینی بسته ریکانستراکشنال خطرناک است ؟

همانطور که گفته شد هدف اصلی تکنیک ریکانستراکشنال ، برطرف کردن اشکالات بینی با کمترین تهاجم است. به طوریکه موجب حفظ راه هوایی شده و بینی پینچ (تنگ) و دفورمه نشود. بدین ترتیب این تکنیک خطری برای متقاضیان نداشته و تنها اثرات جانبی معمول پس از آن هم در حد خفیف و موقتی نمود پیدا می کنند.

شستشوی بینی بعد از عمل بینی بسته

شستشوی بینی با آب نمک یک روش خانگی آسان و بی خطر برای بهبود گرفتگی بینی و رفع حساسیت سینوس ها می باشد که همه بیماران می توانند به راحتی آن را در منزل انجام دهند. شستشوی بینی که معمولاً با استفاده از محلول سالین انجام می شود، فرایندی است که در طول آن، مجاری بینی شستشو داده می شود و تمام عوامل حساسیت زا، مخاط، و ذرات دیگر از بینی شسته می شوند و غشای مخاطی بینی مرطوب می گردد.

برخی بیماران از ابزاری به نام نتی پات (neti pot) برای کمک به انتقال دادن محلول سالین به مجاری بینی استفاده می کنند. ولی در صورتی که امکان تهیه این ابزار برایتان وجود نداشته باشد، به راحتی می توانید از یک سرنگ برای انجام این کار استفاده کنید. در مرحله نخست ، آب گرم استریل را با نمک خالص ترکیب کنید. برای تهیه آب استریل ، ابتدا آن را بجوشانید. سپس اجازه بدهید تا کمی خنک شود. پس از آن نمک خالص را اضافه نموده و خوب هم بزنید. اکنون محلول ایزوتونیک شما آماده است.

این محلول به صورت آماده در داروخانه های محلی نیز موجود می باشد. در مرحله بعد، سرنگ را با محلول پر کرده و در مقابل سینک روشویی، در حالیکه سر را به یک طرف متمایل کرده اید، محلول را با فشار وارد یک سوراخ بینی کنید. می بینید که محلول، تمام ضایعات بر جای مانده در داخل مجرای بینی را شستشو داده و به بیرون می راند. همین کار را در سوراخ طرف دیگر بینی تکرار کنید. مراقب باشید محلول به گلوی شما راه پیدا نکند. سپس به آرامی فین کنید.

عمل بینی بسته

هزینه عمل بینی بسته چقدر است ؟

هزینه این جراحی مثل هر عمل زیبایی دیگری ثابت نبوده و انجام ارزیابی های لازم از سوی پرشک بر روی ناحیه تحت درمان بیمار، بمنظور برآورد هزینه، یک اقدام اجتناب ناپذیر محسوب می شود. بعلاوه، گاهی جراحی بینی بسته ، بعنوان یک فرایند ترمیمی برای رفع مشکلات شکل گرفته در عمل اولیه، انجام می پذیرد. برخی فاکتورها از قبیل دامنه گسترگی و پیچیدگی روند درمان، مدت زمان مورد نیاز برای عمل جراحی، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان، مهارت و شهرت جراح، هزینه های بیهوشی و ملزومات عمل، همه و همه از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه نهایی عمل محسوب می شوند. تعیین این هزینه در جلسه مشاوره، انجام می پذیرد.

جراحی بینی بسته با لیزر

امروزه پیشرفت های عظیمی در نانوتکنولوژی و تکنولوژی لیزر رخ داده و این پیشرفت ها همچنان روند صعودی را طی می کنند. لیزر در حوزه پزشکی کارهایی کرده که می توان آن را شبیه به معجزه دانست. اما در خصوص جراحی بینی این سوال را می پرسیم که آیا پیشرفت های تکنولوژی لیزر توانسته است جای دستان هنرمند جراحان خلاق بینی را بگیرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لیزر در حوزه جراحی زیبایی بینی به روش بسته یا باز، تنها در فاز برش پوست مورد استفاده قرار گرفته و در ایجاد تغییر شکل ها در چارچوب بینی هیچ کاربردی ندارد. بنابراین ادعای جراح بینی بسته با لیزر یک پروپاگاندا، جوسازی یا تبلیغات منفی است.

بهترین جراح عمل بینی بسته در تهران

این سوالی است که شاید بعنوان اولین و مهم ترین سوال در مسیر تصمیم گیری برای انجام عمل زیبایی بینی، در ذهن داوطلب نقش ببندد. انتخاب بهترین جراح بینی، قطعاً به دلیل زیاد بودن تعداد جراحان در این حوزه زیبایی، کار دشواری است. ولی خوشبختانه، راهکارهایی وجود دارد که می تواند ما را در این مسیر کمک کند. نکات مهمی که در زمان انتخاب جراح خوب برای عمل بینی بسته در تهران باید مد نظر قرار دهید، بررسی فاکتورهایی از قبیل موارد زیر در مورد جراحان منتخب و سپس برگزیدن بهترین از میان آنها می باشد. این موارد عبارتند از :

 • برخورداری جراح از تبحر و مهارت، و داشتن سابقه کاری درخشان در پرونده کاری خود
 • ارائه گالری عکس قبل و بعد از عمل بیماران قبلی خود، بعنوان نمونه کار و کمک به شما در ارزیابی کیفیت کار او
 • صبور بودن و داشتن گوش شنوا برای شنیدن دغدغه های بیمار و اهداف و انتظارات او از عمل
 • قرار دادن سلامت و منافع بیمار در الویت کار
 • شرح جنبه های الزامی روند برای بیمار جهت کمک به او در اخذ یک تصمیم آگاهانه

بهترین فصل جراحی بینی بسته

بسیاری از ما از منابع مختلف ، مطالبی را در خصوص بهترین فصل برای جراحی کردن بینی می شنویم که اغلب پایه علمی ندارند. برای مثال مواردی در خصوص سرماخوردگی در زمستان ، آلرژی در فصل بهار و پاییز و گرمای هوا در تابستان و مانع محسوب شدن آنها برای انجام عمل در بین مردم دهان به دهان ، شایع شده است ، در حالیکه حقیقت امر این است که این تغییرات فصلی هیچگونه محدودیتی را برای عمل بینی بسته بوجود نمی آورد. به طور کلی ، هیچ فصلی خاصی برای انجام رینوپلاستی توصیه نمی شود. بهترین زمان ، موقعیتی است که بتوان در آن برنامه های کاری و تحصیلی خود را به گونه ای تنظیم نمود که بیمار با آسایش خاطر بتواند دوره درمان را پشت سر بگذارد.

مراقبت های بعد از عمل بینی بسته

 • بعد از جراحی بینی بسته ، اندکی خونریزی و نفوذ آن در پانسمان قرار داده شده در زیر بینی ، یک بخش طبیعی از فرایند درمان بوده و مشاهده این خونریزی نباید برای شما نگران کننده باشد.
 • استفاده از کمپرس سرد و قرار دادن آن بر روی گونه ها ، یکی از توصیه های رایج برای کمک به فروکش کردن سریع تر تورم و کبودی می باشد. دقت کنید که کمپرس را در حوله تمیزی بپیچید و سپس بر روی ناحیه درمان بگذارید تا سرمای ناشی از آن ، باعث آسیب دیدگی پوست نشود.
 • در زمان استراحت کردن ، با قرار دادن چند بالش ، سر را در موقعیتی بالاتر از بدن قرار دهید تا میزان تورم ، کاهش یابد.
 • رژیم غذایی خود را با مایعات و پس از آن غذاهای نرم آغاز کنید تا به ناحیه درمان فشار وارد نشود.
 • خم نشوید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • در طول چند روز اول بعد از درمان ، در زمان تمیز کردن ناحیه درمان ، به هیچ عنوان داخل سوراخ های بینی را دستکاری نکنید.
 • از مسواک نرم برای شستشوی دندان ها استفاده کنید.

فیلم عمل بینی به روش بسته

تغذیه مناسب بعد از عمل بینی بسته

دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل بسته بینی یکی از راهکارهای مفید برای کاهش عوارض احتمالی و سرعت بخشیدن به پروسه بهبود می باشد. در این بخش از مقاله توضیحات جامع و کامل دکتر آتوسا ضیغمی بهترین جراح بینی ریکانستراکشنال به روش بسته را از دست ندهید تا با کسب آگاهی مفید در خصوص بایدها و نباید های تغذیه بعد از جراحی دماغ بتوانید یک قدم مثبت را در رسیدن به نتیجه دلخواه بردارید. بعد از عمل تا نیم ساعت باید از نوشیدن آب خودداری کنید ولی پس از آن باید مقدار فراوان آب و مایعات بنوشید تا عوارض مربوط به بیهوشی خنثی شود. می توانید خوردن غذاهای نرم و میکس شده را تقریباً دو ساعت بعد از عمل آغاز کنید. دکتر ضیغمی در ادامه توضیحات خود چند مسئله را مورد تاکید قرار می دهد:

 • خوردن غذاهای پر فیبر بسیار حائز اهمیت است چون از یبوست جلوگیری می کند. غذاهایی از قبیل پاستا و میوه هایی از قبیل سیب، پرتقال، توت فرنگی و گلابی و سبزیجاتی از جمله بروکلی و اسفناج منابع غنی فیبر هستند.
 • غذاهای ضد التهاب یکی از مهمترین آیتم های غذایی است که باید برای کمک به کاهش التهاب طبیعی بعد از جراحی در سبد غذایی گنجانده شود. غذاهای حاوی چربی های اشباع نشده از قبیل آووکادو، ماهی چرب، روغن زیتون و برخی سبزیجات مثل توت فرنگی، بروکلی، قارچ و انگور گزینه های پیشنهادی می باشند.
 • غذاهای بهبود دهنده زخم نوع دیگری از غذاهای مهم هستند که برای سرعت بخشیدن به فرایند بهبود زخم، میل کردن آنها توصیه می شود. در این گروه می توان مواردی از قبیل گوشت، ماهی، تخم مرغ، ماست و غذاهای حاوی ویتامین E، اسفناج، کاهو و غذاهای غنی از ویتامین C را مورد اشاره قرار داد.
 • علاوه بر موارد فوق خوراکی هایی از قبیل آجیل و شکلات تلخ که به کاهش اضطراب کمک می کنند گزینه های مفیدی محسوب می شوند. میوه و سبزیجات منابع غنی ویتامین و مواد معدنی هستند که بدن بعد از جراحی به آنها نیاز دارد.

بهترین دکتر عمل بینی بسته همراهی بیمار در تمام مراحل عمل تا رسیدن به نقطه دستیابی به نتیجه مطلوب نهایی را یکی از ارکان تعهد کاری خود دانسته و بعنوان یک همراه قابل اعتماد و صمیمی، در خصوص تغذیه بعد از جراحی نیز مثل سایر بخش های فرایند، راهنمایی ها و همراهی های لازم را برای بیمار فراهم می نماید.

چسب زدن به بینی بعد از عمل ریکانسترانکشنال به روش بسته

چسب زدن به بینی یک فرایند رایج در پس از عمل بوده و به منزله پانسمانی است که برای محافظت از بینی در طول دوره ریکاوری مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به کاهش تورم نیز کمک کند. دکتر آتوسا ضیغمی بهترین جراح بینی به روش بسته در تهران، چسب زدن به بینی را برای ارتقا دادن فرایند بهبود بعد از عمل توصیه می کند. وی در طول جلسه فالوآپ نحوه چسب زدن به بینی را به بیمار خود آموزش می دهد.

جراحی ترمیمی به روش بسته

عمل بینی ترمیمی ، همانطور که از اسمش مشخص است ، برای ترمیم و اصلاح یک بینی عمل شده به انجام می رسد ؛ شایان ذکر است اگر رینوپلاستی اولیه را تحت نظر دکتر ضیغمی ، بهترین جراح بینی بسته تهران ، انجام دهید ، ایشان با بهره گیری از تکنیک جراحی بینی بسته ریکانستراکشنال ، به گونه ای عمل را انجام می دهد که فرد به عمل ترمیمی نیاز پیدا نکند. حال اگر به هر دلیل به جراحی ترمیمی نیاز پیدا کردید ، چنانچه عمل شما تحت این تکنیک به انجام رسد ، بهترین نتیجه ممکن برای شما رقم خواهد خورد. زیرا هدف اصلی از عمل بینی بسته ریکانستراکشنال تقویت ساختار بینی با استفاده از بافت های همان ناحیه می باشد.

عمل بسته یا باز، کدام یک بهتر است؟

اگر برای شما این سوال پیش آمده که عمل بینی بسته بهتر است یا باز، پس باید بدانید که هر دو روش مشخصات منحصر به فرد خود را دارند و جراح بهترین روش را بنا به انتظارات خودتان، شکل طبیعی بینی، تعداد و شدت نقص های بینی و شدت تغییرات مورد نظر شما، انتخاب می کند. در نتیجه، انتخاب یک پزشک با تجربه و با مهارت، یکی از مواردی است که باید توجه ویژه به آن داشته باشید. چنانچه جراحی بینی بسته در تهران توسط یک جراح ماهر انجام شود ، می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روند جراحی و البته دوره ریکاوری بعد از آن داشته باشد.

با مراجعه به دکتر آتوسا ضیغمی ، شما تحت بهترین تکنیک ، یعنی عمل بینی ریکانستراکشنال قرار خواهید گرفت و با توجه به مزایا ذکر شده این متد در طول مقاله ، بینی شما هر فرمی که داشته باشد ، به بهترین نتیجه از جراحی می رسد.

سوالات متداول عمل بینی بسته

بله ، تغییراتی که بر روی بافت ها دماغ حین عمل به روش بسته اجرا می شوند ، نتیجه دائمی را رقم می زنند. اگر جراح خوبی را برای جراحی بینی بسته در تهران انتخاب کرده و مراقبت های بعد از عمل را رعایت کرده باشید ؛ نتیجه به بهترین شکل رقم می خورد.

این امر از سوی بهترین دکتر عمل بینی بسته در تهران ، پس از انجام معاینات و ارزیابی های لازم به انجام می رسد. ایشان باید معاینات فیزیکی از بینی تان به انجام برساند و ایرادات آن را شناسایی کند.

تکنیک بسته ریکانستراکشنال برای انواع بینی قابل اجرا می باشد. حتی بینی های گوشتی که ممکن است عمل را چالش برانگیز کنند.

با توجه به میزان پیشرفته تکنیک عمل بینی بسته ، امروزه بهترین جراح بینی بسته در تهران می تواند از طریق این روش کم تهاجم اکثر ایرادات از جمله قوز بینی را برطرف نماید.

با توجه به تغییرات زیادی که طی جراحی به مدل عروسکی باید روی دماغ پیاده سازی شود ، شاید کمی انجام آن به روش بسته چالش بر انگیز باشد اما قابل اجرا خواهد بود.