چرا عمل بینی ترمیمی انجام می شود؟ بعد از عمل کردن بینی خود برای بار اول ، ممکن است وقایعی به وقوع بپیوندند که شما را مجبور به انجام یک جراحی مجدد کنند که گاهاً مقصر این وضعیت می تواند خود شما باشید. در ادامه خیلی بیشتر راجع به این مسئله توضیح داده ایم. عمل ترمیمی بینی که تحت عنوان رینوپلاستی ردو ( Redo Rhinoplasty ) نیز شناخته می شود ، زمانی که یک عمل مضاعف بعد از عمل بینی قبلی ، مورد نیاز باشد ، انجام می پذیرد. زیباجویانی که به دنبال انجام جراحی بینی ترمیمی در تهران هستند ، می خواهند مشکلات تنفسی خود را درمان نموده ، تغییری شبیه به بینی قبلی شان را بدست آورده یا نتیجه رینوپلاستی فعلی شان را بهبود بخشند.

عمل بینی ترمیمی - دکتر آتوسا ضیغمی

پیشرفت های بسیاری در حوزه عمل بینی ترمیمی در طول پنج سال گذشته اتفاق افتاده است. بسیاری از زیباجویان دارای ناهنجاری ها و بد شکلی های بینی ، که تصور می کرده اند اصلاح و درمان مشکلات بینی آنها ، امکان پذیر نمی باشد ، در سال های گذشته با استفاده از تکنیک های جدیدتر و درک بهتر دینامیک های بینی ، تحت درمان قرار گرفته اند . دکتر آتوسا ضیغمی یکی از باتجربه ترین جراحان زیبایی بینی در تهران که عمل های ترمیم بینی بسیاری را با موفقیت انجام داده اند در ادامه مقاله نکات مهمی در مورد عمل ترمیم بینی ارائه میدهند.

جراحی بینی ترمیمی ، احتمالاً دشوار ترین روند در تمام جراحی های پلاستیک محسوب می شود. هر چند جراحی بینی به خودی خود ، روند دشواری می باشد ، ولی عمل بینی ترمیمی ، این روند را حتی چالش برانگیز تر نیز می نماید. بیشتر اوقات ، زیبا جو به پیوند غضروف برای کمک به خلق ساختارهای طبیعی و شکل جدید در بینی نیاز پیدا می کند.

علت انجام عمل بینی ترمیمی

هرگز نمی توان در رویه های پزشکی از کلمه صد در صد و قطعیت استفاده کرد. چرا که همواره احتمال بروز درصدی خطا یا مشکل وجود دارد. اما بدین معنا نیست که هر شخصی تحت عمل قرار گرفت حتما به نوعی عارضه دچار می شود. البته راهکارهای بسیار کاربردی وجود دارند که احتمال وقوع آن ها را به طور چشمگیری کاهش می دهد اما اگر نشد چه کار باید بکنیم ؟ درمورد جراحی بینی شایان ذکر است که فاکتورهای مختلفی می توانند دست به دست هم دهند تا آن نتیجه ای که باید ، از عمل رقم نخورد. اگر شما در انتخاب جراح بینی به درستی عمل نکنید ، توصیه های مراقبتی پیش و پس از عمل را نیز جدی نگیرید ، به احتمال زیاد به عمل بینی ترمیمی نیاز پیدا خواهید کرد. البته این را هم بدانید که گاهی اوقات حوادث غیرقابل پیش بینی مثل تصادفات یا ضربه خوردن دماغ باعث ایجاد مشکل می شوند و فرد را به عمل بینی مجدد نیازمند می کنند.

مزایای عمل ترمیمی بینی

پس از عمل بینی اولیه امکان دارد به دلایل مختلفی بینی دچار مشکل ظاهری یا عملکردی شود. از این رو با انجام جراحی بینی ترمیمی در تهران توسط بهترین جراح می توانیم از مزایای آن که در ذیل اشاره شده بهره مند گردیم :

 • اصلاح دفورمیتی های بینی : در جراحی بینی ترمیمی ، جراح به اصلاح ناهنجاری ها و دفورمیتی های ایجاد شده بر روی دماغ که به سبب نبود ساختار و بافت مناسب یا مشکلات و بیماری ها پدید آمده اند ، می پردازد.
 • بهبود و ارتقا عملکرد بینی : یک بینی زیبا بدون آن که عملکرد خوبی داشته باشد ، برای فرد فایده ای نخواهد داشت. بنابراین ارتقا یافتن کیفیت عملکرد بینی یکی از مهمترین مزیت هایی است که جراحی ثانویه به همراه دارد.
 • بهبود ظاهر بینی : خیلی سخت است که بعد از پرداخت هزینه های زیاد و تحمل دوره های ریکاوری متوجه شوید که به نتیجه دلخواه از عمل بینی اولیه نرسیده اید. اما باز هم این شانس را دارید که با انجام عمل بینی ترمیمی به هدف و معیار زیبایی که برای دماغ خود مد نظر داشته اید ، دست یابید.

فیلوپلاستی

اغلب رینوپلاستی را با معماری مقایسه می کند. برخی روند های موازی در ساخت بینی وجود دارد که شبیه به ساخت یک آسمان خراش به نظر می رسد. یعنی نمی توان بدون ترسیم یک دستاورد خوب طراحی شده یا یک پیش فرض ، مستقیماً برای اجرا دست به کار شد. برای تضمین این مطلب که ساخت ، یک نتیجه خوب را به دست خواهد داد و فرو نخواهد ریخت ، علم مورد نیاز است. البته ، هنر در طراحی ساختمان ، خلق بنا و تفسیر نقاط مورد نیاز به کاربرد شیشه ، نور و فضا نیز در جایگاه خود بسیار حائز اهمیت می باشند.

دکتر ضیغمی یکی از جراحانی است که از ترکیب معیارهای محاسباتی قبل از عمل زیبایی بینی برای ارزیابی تقارن ، میزان برامدگی و زاویه ها در بینی و سایر اعضای صورت استفاده می کند. البته ، وی این معیارهای مرکب را از یک نگاه هنرمندانه می نگرد. او همراهی زیباجو در طول فرایند و دادن فرصت به زیبا جو برای آگاهی یافتن در خصوص بهترین روند در خلق یک شکل ظاهری و عملکرد مناسب در توازن و هارمونی با بقیه اجزای صورت را محوریت کار خود قرار می دهد.

او از پیشرفته ترین تکنیک های عمل جراحی بینی متناسب با جدیدترین پیشرفت ها در طراحی هنری و دقت فنی برای کمک به خلق بینی جدید شما ، استفاده می کند. بعلاوه ، دکتر ضیغمی دارای چشم انداز منحصر به فردی در خصوص عمل بینی ترمیمی می باشد. هدف او ، استفاده از دستاورد حداقل تهاجمی برای دستیابی به هدف زیبایی می باشد. این بدان معناست که در برخی موارد ، یک جراحی بینی ترمیمی ، می تواند در واقع در مقایسه با روند عمل بینی اولیه ، چالش بر انگیز تر باشد. از طرف دیگر ، برخی بینی ها به ترمیم کامل نیاز دارند.

سندروم بینی خالی چیست؟

سندروم بینی خالی زمانی رخ می دهد که پوشش غشای مخاطی زیادی در طول عمل بینی اولیه برداشته شده باشد و در نتیجه پوشش داخلی حفره بینی ، خشک و پوسته پوسته شده و عملکرد خود را به خوبی انجام ندهد. حتی زمانی که بینی فاقد انسداد باشد ، بیمار مبتلا به این ناهنجاری احساس می کند که هیچ هوایی از مسیر بینی او جریان پیدا نمی کند چون پوشش غشای مخاطی بینی تخریب شده و نمی تواند گذر هوا از مسیر بینی را احساس کند. درمان هایی از قبیل اسپری محلول سالین در بینی ، درمان با دارو و شستشوی بینی ، تنها گزینه های بهبود کیفیت زندگی فردی است که به دلیل سپردن عمل بینی به دست یک جراح بینی بدون تجربه ، دچار این ناهنجاری شده است و احتمالاً فرد به انجام عمل بینی ترمیمی نیاز پیدا می کند.

طیف جراحی بینی ترمیمی

تمام رینوپلاستی های ترمیمی به یک شکل نمی باشند. برخی زیباجویان به برخی تغییرات جزئی نیاز دارند که به صورت سرپایی قابل اجرا می باشد. برخی بیماران دیگر ، به چندین ساعت یا مراحل چند گانه عمل برای رساندن نتیجه بینی ، به جایی که مطلوب آنها است ، نیاز دارند.

جراحی بینی ترمیمی میکرو

عمل بینی ترمیمی میکرو روندی است که در آن از روش بسته به همراه تکنیک های ارزشمند و پیشرفته کانتورینگ در پل بینی خلق می شود و مشکلات جزئی در بینی زیبا جو درمان می گردد. در این روند ، از ابزاری به نام سوهان برای تراش دادن ناهمواری های پل بینی استفاده می شود. گاهی به جای استفاده از سوهان های دستی استاندارد ، از سوهان های دارای موتور کوچک استفاده می شود که امکان تغییرات بهتر و کنترل شکل ظاهری پل بینی را فراهم می آورد. مشکلات جزئی در ستونچه ، نوک بینی نیز قابل درمان می باشد. برخی از این تکنیک ها به صورت سرپایی حتی در مطب پزشک قابل درمان بوده و زمان از کار افتادگی کمتر را به همراه دارد.

عمل بینی ترمیمی پیزو

رینوپلاستی اولتراسونیک یا پیزوالکتریک (PEI) روشی است که به طور گزینشی بدون اینکه به بافت های نرم، پوست یا مخاط بینی آسیبی وارد کند بر روی استخوان ها و غضروف های سفت عمل می کند. خطوط شکستگی ایجاد شده با تکنیک پیزو الکتریک دقیق تر هستند. تئوری پشت این تکنیک این است که با استفاده از این روش آسیب دیدگی بافت های اطراف ناحیه جراحی آسیب کمتری دیده و خونریزی، کبودی، تورم و درد پروسیجر جراحی نیز کاهش می یابد. این تکنیک در جراحی بینی به روش باز نیز قابل استفاده است.

عمل بینی ترمیمی در تهران توسط بهترین جراح بینی ترمیمی دکتر آتوسا ضیغمی

جلسه مشاوره جراحی بینی ترمیمی

پزشک به خوبی درک می کند که اقدام برای قرار گرفتن تحت یک عمل بینی ترمیمی ، از نظر روانشناختی برای بیمار بسیار چالش برانگیز است. در جراحی بینی اولیه ای که با شکست روبرو شده، اعتماد بیمار به جراح و جراحی بینی از بین می رود. بنابراین، بیماران عمل بینی ثانویه علاوه بر برخورداری از سلامت جسمی باید از نظر روحی نیز از تعادل و ثبات قابل قبولی برخوردار بوده و انتظارات منطقی از آنچه از چشم انداز زیبایی و فانکشنال قرار است در پی جراحی ثانویه به دست آید داشته باشند. در طول جلسه مطالعه، پزشک با دقت به دغدغه های بیمار گوش می کند و ویژگی های بینی و صورت بیمار را به طور کامل تحلیل می نماید. سپس با بیمار به بحث نشسته و گزینه های موجود را پیشنهاد می کند. اگر در انتخاب جراح بینی ترمیمی خود دقت عمل کافی را به کار بسته باشید می توانید با اعتماد به نفس کافی در این مسیر قدم بردارید.

آیا می توان نتیجه جراحی را قبل از اقدام به قرار گرفتن تحت آن مشاهده کرد؟

یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی های علمی، شبیه سازی کامپیوتری می باشد. متخصصین حاذق جراحی بینی ترمیمی از این فناوری پیشرفته در حوزه پزشکی بهره برده و نمایی پیش فرض از آنچه قرار است بعد از جراحی بینی ترمیمی در این اندام خلق شود را به دست می دهند. این یک نرم افزار کامپیوتری طراحی شده است که می تواند بازنمایی سریع تر و منطقی تری را از آنچه از جراحی بینی ترمیمی خود انتظار دارید ارائه کند.

عمل بینی ترمیمی با بی حسی

بیشتر جراحی های بینی ترمیمی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. مزیت بیهوشی عمومی این است که بیمار در طول اجرای عملیات عمل بینی بسته در حداکثر سطح آرامش می باشد و جراح می تواند به طور کامل بر روی نیازهای جراحی تمرکز کند. در این حین متخصص بیهوشی علائم حیاتی از قبیل ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن را به طور کامل کنترل می کند. بیهوشی های عمومی مدرن بسیار بی خطر هستند و بیشتر بیماران می توانند به راحتی با آن کنار بیایند. در شرایطی که ترمیم بسیار مختصری مورد نیاز باشد جراح از بی حسی موضعی با تزریق داروهای آرامبخش استفاده می کند. در این شرایط بینی بی حس می شود. بی حسی موضعی در مقایسه با بیهوشی عمومی هزینه کمتری دارد. البته در این نوع بیهوشی نیز علائم حیاتی بیمار به طور مرتب تحت کنترل قرار دارد.

عمل بینی ترمیمی استاندارد

عمل بینی ثانویه امروزه به روندی تبدیل شده است که تعداد بیشتر و بیشتری از زیبا جویان ، برای ایجاد تغییراتی در بینی خود در پی آن هستند. برای بسیاری از زیباجویان ، عمل ترمیمی بینی ، جبرانی برای درک نشدن اهداف آنها در جراحی اولیه محسوب می شود. برای زیبا جویانی که به دنبال جراحی بینی ترمیمی هستند ، داشتن اهداف منطقی ، یک قدم بزرگ محسوب می شود.

در برخی زیبا جویان ، استفاده از پیوند غضروف در رینوپلاستی ترمیمی ، الزامی می باشد. این به ویژگی ها و مشخصه های بینی و مقدار غضروف باقی مانده در ساختار بینی بعد از عمل بینی اولیه ، بستگی دارد. بهترین دکتر ترمیم بینی طی عمل بینی ترمیمی در تهران سعی می کند تا از غضروف خود بینی برای پیوند استفاده کند ، ولی گاهی اوقات به دلیل ناکافی بودن غضروف در این اندام ، از غضروف گوش یا دنده نیز استفاده می شود.

غضروف سپتوم

غضروف سپتوم اغلب مطلوب ترین گزینه برای پیوند محسوب می شود. در زیبا جویانی که قبلاً عمل بینی اولیه را انجام داده اند ، گاهی این منبع ارزشمند غضروف ، در بینی به اندازه کافی موجود نمی باشد. مقداری غضروف سپتوم برای ایجاد ساختار نرمال در بینی و شکل دادن به این اندام ، مورد نیاز می باشد.

غضروف دنده

غضروف دنده طی جراحی بینی ترمیمی اغلب در بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای کمبود شدید غضروف در بینی بوده و به تغییرات قابل ملاحظه ای در شکل ظاهری بینی نیاز دارند. در زیبا جویانی که افزایش طول بینی در آنها مورد نیاز بوده و از طرفی با کمبود غضروف سپتوم روبرو هستند ، غضروف دنده می تواند به عنوان بهترین گزینه در عمل بینی ترمیمی مورد استفاده قرار گیرد. غضروف دنده شبیه به غضروف بینی می باشد. مزیت غضروف دنده این است که قوی بوده و امکان تغییرات قابل ملاحظه ای را در شکل ظاهری بینی فراهم می آورد. نقطه ضعف غضروف دنده این است که کار کردن با آن بسیار چالش بر انگیز است. دکتر ضیغمی از غضروف دنده در محورهای افقی و عمودی بر حس هدف مورد نظر ، استفاده می کند. یکی از فاکتورهای کلیدی در استفاده از غضروف ، اجتناب از گوشتالو به نظر رسیدن بینی می باشد.

غضروف گوش

غضروف گوش برای پشتیبانی از بینی ، گزینه فوق العاده ای محسوب می شود. از آنجایی که غضروف گوش با غضروف بینی متفاوت است ، برای بازسازی شکل سپتوم و فرم دادن به آن ، گزینه مناسبی محسوب نمی شود. کار کردن با غضروف گوش می تواند به دلیل ماهیت انحنا دار غضروف و کیفیت های نرم تر آن ، چالش بر انگیز باشد.

پروفایلوپلاستی

پروفایلوپلاستی یک روند خاص محسوب نمی شود بلکه روشی برای ارتقا دادن کل صورت و اجرای تمام تکنیک های مورد نیاز برای ایجاد هارمونی در تحقق هدف مورد نظر می باشد. این روند مستلزم تسلط داشتن به مهارت فنی با نگاه هنری در بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران می باشد. دکتر ضیغمی ، یک جراح خوب عمل بینی ترمیمی در تهران مرتباً به دنبال جمع آوری دانش جدید و تلفیق آن ها با مهارت خود و بکارگیری آن در عمل  ثانویه بینی می باشد.

دستاورد

در طول جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی ترمیمی در تهران ، جراح بینی از یک پرسشنامه برای تعیین عملکرد بینی از جمله مقیاس بینی استفاده می کند. او همچنین ارزیابی را در خصوص مقدار غضروف باقی مانده برای کمک به بیمار در درک احتمال نیاز به استفاده پیوند از گوش یا دنده ، انجام می دهد. جراح از تصویر برداری و تجزیه و تحلیل سه بعدی برای کمک به بیمار در آشنایی بیشتر با صورت و بینی استفاده می کند. در طول روند ، بهترین دکتر عمل بینی از محاسبات و تصاویر عکسبرداری شده بعنوان یک راهنما برای کمک گرفتن در طول روند استفاده می کند. او ارزیابی های دقیقی را برای دستیابی به نتیجه هر چه دقیق تر ، انجام می دهد.

چرا جراحی ترمیمی بینی تا این اندازه پیچیده و دشوار است؟

جراحی بینی ترمیمی از آن جهت یک روند دشوار محسوب می شود که بافت اسکار بر جای مانده از عمل بینی اولیه ، اغلب یک مشکل در جراحی ثانویه بینی محسوب شده و می تواند نتیجه نهایی عمل ترمیمی را محدود کند. همچنین جراحی ترمیمی به استفاده از غضروف نیاز دارد که باید برای ترمیم آسیب دیدگی مورد استفاده قرار گیرد. برای قرار گرفتن تحت عمل بینی ترمیمی ، انتخاب یک جراح بینی خوب برای عمل ترمیمی بینی در تهران که بسیار ماهر بوده و قابلیت بالایی در آماده سازی بیمار از نظر فیزیکی و روان شناختی داشته باشد ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

عمل بینی ترمیمی با توجه به دشوار بودن آن ، باید توسط جراحان زیبایی موفق و با تجربه انجام شود. وقتی این روند به دست یک جراح دارای دانش کافی و آشنا به تکنیک های به روز برای رفع مشکلات بینی انجام می شود ، رضایت بیمار از نتیجه درمان ، محقق می گردد.

عمل بینی ترمیمی - دکتر آتوسا ضیغمی

تامپون در عمل بینی ترمیمی

تامپون بینی ماده ای است که از سیلیکون یا پلاستیک ساخته شده و به طور موقتی بعد از عمل در بینی گذاشته می شود. تامپون بینی سیلیکون، نمونه رایج مورد استفاده در عمل بینی ترمیمی محسوب می شود. عملکرد تامپون بینی دقیقاً چیزی شبیه به تخته های چوبی در ساختمان سازی است که در آن، نقش فندانسیون و ستون را ایفا می کند. تا زمان بهبود بینی، تامپون شرایطی را برای بافت فراهم می آورد که تحت آن، بهبود به شکلی مطلوب تر و هموارتر پیش خواهد رفت. تامپون از چسبندگی بین دیواره های بینی بعد از عمل بینی جلوگیری می کند.

متاسفانه هیچ زمان استانداردی برای برداشتن تامپون پس از جراحی بینی ترمیمی وجود ندارد. زمان برداشته شدن تامپون به دو فاکتور وابسته است: 1) ترجیح پزشک در انجام عمل بینی، 2) نوع عمل بینی انجام شده. گاهی تامپون بینی تا یک هفته در بینی باقی می ماند. تامپون سیلیکون بینی به طور خاص برای عمل های بینی طراحی شده و دارای ساختار و بافت نرمی می باشد. اندازه آن متناسب با اندازه بینی، قابل کوچک کردن است. وقتی بینی دچار خشکی نشده باشد، تامپون به راحتی و بدون درد از بینی خارج می شود. اگر تامپون به بخیه ها چسبیده باشد، قطعاً ناراحتی را ایجاد خواهد کرد.

دکتر ضیغمی در زمان بیرون کشیدن تامپون از بینی آن را به کلرور سدیم آغشته می کند. به این ترتیب، تامپون نرم می شود گویی چرب شده است و به راحتی و بدون تجربه درد، از بینی خارج می گردد.

یافتن جراح خوب عمل بینی ترمیمی در تهران

عمل بینی ترمیمی

تجربه یک عمل بینی ناموفق شاید یکی از نا امید کننده ترین تجربیات زندگی به شمار آید. تنها یک گام صحیح اولیه، می تواند شما را از قرار گرفتن در معرض خطر تجربه چنین اتفاق ناخوشایندی، رهایی بخشد. در واقع در طول جراحی بینی، سلامت شما و نتیجه کار روی بینی تان به دست جراح بینی سپرده می شود. پس تردیدی نیست که در صورت انتخاب یک جراح با تجربه و مسئولیت پذیر، که نسبت به سلامت و اهداف بیمار خود متعهد عمل کند، می تواند بعنوان درست ترین اقدام تلقی شود و شما را از انجام جراحی بینی ترمیمی بی نیاز کند.

با توجه به اینکه بینی کانونی ترین عضو صورت بوده و تناسب آن نسبت به سایر بخش های صورت ، از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین، باید پزشکی را انتخاب کنیم که از علم کامل به آناتومی بینی و تمام جوانب آن برخوردار بوده و با تسلط کامل به تمام تکنیک های پیشرفته و به روز دنیا بتواند بهترین عملکرد را بر روی بینی شما اجرا نموده و بهترین نتیجه ممکن را خلق نماید. برخی اقدامات برای یافتن یک دکتر خوب ترمیم بینی برای عمل بینی ترمیمی در تهران ، شامل موارد زیر می باشد:

 • تحقیق کردن از دوستان و نزدیکان که تجربه جراحی بینی داشته اند.
 • استفاده از فضای مجازی و مشاهده ریویوهای بیماران پزشک بالقوه جهت ارزیابی سطح کیفیت کار جراح بینی ترمیمی
 • مشاهده گالری عکس های قبل و بعد از عمل بیماران عمل شده به دست جراح بالقوه شما

شرکت در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی ترمیمی در تهران ، جهت ارزیابی سطح تعامل پزشک و تعهد او نسبت به اطلاع رسانی به بیمار در خصوص عمل بینی با هدف کمک به اخذ آگاهانه ترین تصمیم است.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

در مقاله بهترین جراح بینی تمامی نکات و موارد مربوط به انتخاب یک جراح بینی خوب را شرح داده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

زمان ریکاوری عمل بینی ترمیمی

زمان ریکاوری در بیماران مختلف ، متفاوت می باشد . بیمارانی که تحت عمل ترمیمی بینی میکرو قرار می گیرند ، پس از سپری شدن یک روز ، خوب به نظر می رسند ، ولی مشاهده نتیجه نهایی ، به یک سال زمان نیاز دارد. بیمارانی که تحت رینوپلاستی ترمیمی استاندارد قرار می گیرند ، اغلب پس از سپری شدن یک هفته می توانند فعالیت های خود را از سر گرفته و به محل کار خود باز گردند، ولی به زمان بیشتری برای مشاهده نتیجه نهایی درمان نیاز دارند. گاهی زمان مورد نیاز برای مشاهده نتیجه نهایی ، دو سال می باشد. دکتر ضیغمی از ترکیبی از مکمل ها و تکنیک های تخصصی برای کمک در به حداقل رساندن تورم و زمان از کار افتادگی استفاده می کند

دوره ریکاوری جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی ، دکتر عمل بینی ترمییم در تهران شما را تشویق می کند که برای سپری کردن دوره ریکاوری بعد از جراحی ترمیم بینی ، حداقل دو هفته به خود استراحت بدهید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. بعد از دو هفته می توانید فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید. اولین ویزیت بعد از جراحی بینی ترمیمی شما ، در طول هفته اول بعد از رینوپلاستی خواهد بود. در طول این هفته گچ کوچکی بر روی بینی شما قرار خواهد داشت.

در برخی بیماران این گچ تا زمان قبل از بازگشت به محل کار ، مدرسه و فعالیت های اجتماعی بر روی بینی باقی می ماند. در طول هفته دوم ریکاوری ، شرایط بهتر می شود و شما می توانید برخی فعالیت های روزمره را آغاز کنید. عینک زدن تا چهار هفته بعد از عمل بینی ثانویه ، ممنوع می باشد. در صورتی که عینک زدن برای شما ضروری است ، آن را به پیشانی تان تکیه داده و از قرار دادن آن بر روی پل بینی خودداری کنید.

اقداماتی که می توانید برای پشتیبانی از نتیجه زیبای خلق شده از عمل بینی ترمیمی در تهران تان انجام دهید:

 1.  از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ویتامین E و برخی مکمل ها به مدت دو هفته قبل و دو هفته بعد از رینوپلاستی ثانویه ، خودداری کنید.
 2. حداقل چهار هفته قبل از جراحی ، استعمال سیگار را ترک کنید. نیکوتین ، فرایند بهبود را کند نموده و می تواند جریان خون لازم به بافت های در حال بهبود را محدود کند.
 3. نخود های منجمد شده ای که در کیسه قرار داده شده و در حوله ای تمیز پیچیده شده اند را بر روی چشم ها و گونه ها قرار داده و در طول دوره ریکاوری ، طبق توصیه پزشک ، از اسپری سالین برای شستشوی بینی استفاده کنید.
 4. پس از عمل بینی ترمیمی در طول شب برای مرطوب کردن محیط از یک دستگاه مرطوب کننده هوا استفاده کنید. به این ترتیب ، خشکی دهان و گلو در طول دوره ریکاوری ، کاهش می یابد.
 5. استراحت کنید و اجازه بدهید بدن تان انرژی کافی برای بهبود را به دست آورد. پیاده روی کنید تا جایی که می توانید در موقعیت عمودی قرار بگیرید.

مراقبت های بعد از عمل بینی ترمیمی

به طور معمول، ریکاوری کامل یک فرد از رینوپلاستی یکسال طول می کشد. اما در بعضی افرادی عمل بینی ترمیمی انجام دادن این مدت طولانی تر شده و حتی امکان دارد اثرات جانبی مثل ورم بعد از دو سال کاملاً رفع گردند و نتیجه نهایی را مشخص نمایند. البته در کل چون هیچ یک دو عمل ترمیمی بینی مشابه نیستند ، ریکاوری آن ها نیز مثل هم نخواهد بود. اما طبق یک قاعده کلی در شرایط نرمال ، انتظار می رود دوره نقاهت این چنین پیش برود :

بلافاصله پس از جراحی ترمیمی بینی : بعد از مرخص شدن و رسیدن به خانه ، روزهای اول را تا جایی که امکان دارد ، استراحت کنید. انتظار بروز خونریزی و کبودی را داشته و برای کاهش این اثرات موقع خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. استفاده از کمپرس سرد در روز اول کمک زیادی به کاهش درد و ورم می کند. همچنین دارو مسکن را طبق تجویز بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی تهران مصرف کنید.

یک هفته بعد از عمل بینی ترمیمی : طی یک هفته اول بعد از جراحی همچنان وجود درد محتمل است اما با صرف دارو قابل کنترل خواهد بود. چالش برانگیز ترین مورد در این بازه از دوره ریکاوری ، دشواری در تنفس است. می توانید تا زمان رفع این مشکل از راه دهان نفس بکشید. در این مدت از هرگونه تمرین و فعالیت ورزشی باید فاصله بگیرید در غیر این صورت روند بهبودی تان طولانی می شود.

چندین هفته پس از جراحی بینی ترمیمی : بعد از چند هفته تا یک ماه از عمل ترمیمی بینی ، می تواند پرداختن به فعالیت های سبک را آغاز کنید اما همچنان نباید در ورزش های پر برخورد مشارکت داشته باشید. در این بازه هنوز اسکار و محل زخم ها کامل بهبود پیدا نکرده اند و بینی هنوز متورم است. با هیدراته نگهداشتن بدن و غذاهای سالم می توانید سرعت ریکاوری عمل ریویژن بینی را بیشتر کنید.

آیا عمل بینی ترمیمی درد دارد؟

عمل بینی ثانویه دردناک تر از عمل بینی اولیه نیست چون ساختار بینی به اندازه عمل بینی اولیه تغییر داده نمی شود و عملیات انجام شده در آن دارای الگوهای متفاوت تری از قبیل تغییراتی در نوک بینی یا اصلاح بخش های کوچک بینی یا ترمیم کامل استخوان و غضروف گسترده شده است. بعبارت دیگر بر اساس متفاوت بودن موقعیت یا نوع عملیات انجام شده در عمل بینی ترمیمی، تجربه درد نیز دارای الگوی متفاوتی است. به طور کلی جراح بینی ترمیمی با تجویز داروهای مسکن قابل استفاده در دوره بهبود اقدام کارساز در کنترل درد را انجام می دهد.

آیا جراحی بینی ترمیمی مشکلات تنفسی به همراه خواهد داشت؟

جراح بینی بعنوان بخشی از فرایند، روی رفع مشکلات فانکشنال تمرکز می کند تا علاوه بر بهبود شکل ظاهری بینی، مشکلات عملکردی آن نیز درمان شود. هدف جراح در هر فرایند جراحی بینی، صرفنظر از اولیه یا ترمیمی بودن آن، بهبود ویژگی های عملکردی و ظاهری این اندام است. در طول چند هفته اول بعد از جراحی، به دلیل وجود تورم، تنفس از راه بینی اندکی دشوار خواهد بود، ولی این مشکل موقتی بوده و به مرور زمان بهبود پیدا خواهد کرد.

هزینه عمل ترمیمی بینی در تهران

اعلام هزینه عمل بینی ترمیمی در تهران به صورت آنلاین با توجه به متغیر بودن آن بر اساس عوامل متعدد دخیل در روند، امکان پذیر نمی باشد. برخی روند های رینوپلاستی ترمیمی با استفاده از تکنیک های پیشرفته ، روند هایی نسبتاً آسان می باشند ، در حالیکه برخی دیگر بسیار پیچیده تر بوده و در نتیجه بسیار چالش بر انگیز تر است. بنابراین بهترین منبع برای کسب اطلاعات دقیق درباره هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران ، سوال کردن از بهترین جراح بینی تهران در طول روند مشاوره پس از انجام آزمایشات و ارزیابی ها و برآورد هزینه مورد نیاز برای جراحی می باشد.

سوالات متداول عمل بینی ترمیمی

در ادامه دکتر ضیغمی به بخشی از پرتکرارترین سوالات مربوط به جراحی ترمیمی بینی پاسخ داده اند.

عمل بینی ترمیمی